Menaxhmenti i Arsenalit po e humb durimin me Mesut Ozilin

12 Shkurt 2019

Menaxhmenti i Arsenalit po humbet durimin me Mesut Ozilin rreth mungesave të vazhdueshme në ndeshjet kampionale dhe evropiane.

Daily Mail raporton sot se mesfushori gjerman humbi ndeshjen e Arsenalit kundër Huddersfieldit të shtunën me arsyetimin se ishte i sëmurë.

Futbollisti tanimë ka humbur shumë ndeshje duke mos luajtur këtë sezon për shkak të sëmundjeve, problemeve të vazhdueshme me shpinë, dëmtimit të gjurit ose duke u lënë në bankën rezervë.

Mesut Ozil (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Fakti qĂ« “me dashje” e vendosi veten jashtĂ« pĂ«rplasjes me Huddersfieldin ka shtuar shqetĂ«simet e brendshme pĂ«r shkak se lojtari mĂ« i mirĂ« i klubit ka munguar nĂ« shumĂ« lojĂ«ra.

Menaxheri Unai Emery Ă«shtĂ« pĂ«rpjekur t’i japĂ« atij njĂ« mundĂ«si pĂ«r tĂ« ringjallur karrierĂ«n, duke e futur edhe si 30-vjeçar – i cili fiton 380 mijĂ« euro nĂ« javĂ« – nĂ« disa ndeshje.

Lexo po ashtu: Mesut Ozil refuzon PSG-në

Theksojmë se për ish-lojtarin e Real Madridit janë të interesuara shumë klube evropiane duke përfshirë edhe PSG-në dhe disa klube në Serie A.

Ndryshe, Ozil deri më tani është paraqitur në 155 ndeshje të Arsenalit dhe ka shënuar 30 gola. /Telegrafi/

www.telegrafi.com