Merkato në kohën e Koronavirus, Barcelona bllokon sulmuesin e Interit

16 Mars 2020

Futbolli I luajtur është ndalur, por jo puna e klubeve më të mëdhenj të Europës që shohin më larg dhe përgatiten për të forcuar skuadrat e tyre. Kështu, sipas mediave katalunjase, Barcelona ka bllokuar që tani Lautaro Martinez.

065732175 Afcb805d 598b 4d57 9186 A45b1dad231b

Sulmuesi i Interit ndiqet prej kohësh nga klubi “blaugrana”, por edhe rivalët e tij më të mëdhenj të Real Madrid. Por, duke patur pëlqimin e vetë Martinez, Barcelona ka arritur të parakalojë në këtë garë madrilenët dhe sulmuesi pritet të jetë blerja e parë e madhe për sezonin e ardhshëm.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com