Merr fund çështja ”Calé”, braziliani është zyrtarisht ”vlonjat”

Elton Calé është gati për Flamurarin, duke nisur nga ndeshja e radhës në kampionat. Futbollit brazilian është “çliruar”, pasi klubi i Flamurtarit dhe ai i Kukësit kanë arritur marrëveshjen.

Lajmin e bën të ditur klubi vlonjat na faqen e vet të facebook-ut. Calé u bashkua me Flamurtarin në merkaton e verës, por kishte mbetur peng i kontratës që kishte me parë me Kukësin. /EDS/

Njoftimi i Flamurtarit:

Zyrtare!

Elton Calé është zyrtarisht lojtar i Flamurtari Football Club.

Arrihet marrëveshja me ekipin e Kukësit për Elton Calé dhe është gati për aktivizim nga ndeshja e radhës.

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera.