Mes futbollit dhe pensionimit, Ribery nuk e di të ardhmen

07 Maj 2019

Arjen Robben dhe Franck Ribery kanë shënuar një dekadë të qëndrimit në skuadrën e Bayern Munichut.

Dyshja e klubit gjerman kanĂ« paralajmĂ«ruar se nĂ« fund tĂ« sezonit do tĂ« largohen nga skuadra bavareze dhe nuk e kanĂ« ndĂ«rmend t’i vazhdojnĂ« kontratat e tyre.

Gjersa Robben ka njoftuar se po planifikon të kthehej në PSV, ndërkohë ka marrë një telefonatë nga Japonia që mund të ndikonte në vendimin e tij.

NĂ« anĂ«n tjetĂ«r, francezi ishte i heshtur dhe mediat kanĂ« raportuar se lojtari do t’i jap fund karrierĂ«s prej futbollisti shkaku i lĂ«ndimeve tĂ« njohura tĂ« shtyllĂ«s kurrizore.

“Nuk jam i sigurt se ku mund tĂ« luaj futboll nĂ« sezonin e ardhshĂ«m. UnĂ« do tĂ« pĂ«rpiqem tĂ« luaj diku, por Ă« ende nuk kam vendosur. Nuk kam ndonjĂ« plan”, tha Ribery.

Ndryshe, menaxhmenti kampionit gjerman ka vendosur t’i bĂ«jĂ« dyshes njĂ« ndeshje lamtumirĂ«se nĂ« vitin 2020. /Telegrafi/

www.telegrafi.com