Mësohet çmimi që e ka paguar Reims për Valon Berishën

10 Korrik 2020

Reims i ka bërë bashkë me një skuadër dyshen e Kosovës, Valon Berishën dhe Arbër Zenelin.

Derisa dje Reims e konfirmoi blerjen e shqiptar, Lazio e ka bërë të ditur largimin  shqiptarit më vonë.

Berisha ishte në huazim te Fortuna Dusseldorf për gjashtë muaj, ku luajti në Bundesligë.

Comunicato ufficiale: Valon Berisha

✍️ https://t.co/x4anUmow57 pic.twitter.com/BbDC7Mg3bT

— S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) July 9, 2020

Ai u kthye pas mbylljes së kampionatit në Gjermani, por kjo ka zgjatur shumë pak.

Valon Berisha do të jetë lojtar i Reims në Ligue 1 për katër vitet e ardhshme.

Kartoni i Berishës i ka kushtuar klubit francez 5 milionë euro.

🤝1⃣4⃣ #BienvenueValon pic.twitter.com/l7dFai8RzF

— Stade de Reims (@StadeDeReims) July 9, 2020

Lazio ka humbur 2,6 milionë euro, pasi e kishte blerë nga RB Salzburg dt vite më parë për 7.6 milionë euro. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com