Mësohet shifra që United do të paguajë për huazimin e Ighalos

02 Qershor 2020

Manchester United do të harxhojë në total 11.8 milionë euro për ta mbajtur Odion Ighalo në klub deri në janar.

Marrëveshja e parë e huazimit të Ighalo skadoi të dielën, por United arriti të bëjë një marrëveshje të re me klubin kinez Shanghai Shenhua.

Sulmuesi nigerian do të jetë në gjendje të përfundojë pjesën e mbetur të sezonit 2019/20 me United dhe do të qëndrojë në klub derisa të hapet afati kalimtar i dimrit.

Daily Mail shkruan se United kanë rënë dakord të vazhdojnë të paguajnë 130,000 funte nga 300,000 sa e ka kontratën me klubin kinez.

Po ashtu do të paguhen edhe 6 milionë euro për huazim.

Shanghai Shenhua po kërkonte që Ighalo të kthehej në Kinë, ose të paguheshin 20 milionë euro.

View this post on Instagram

🛑😊

A post shared by Odion Jude Ighalo (@ighalojude) on Jun 1, 2020 at 6:25am PDT

Ighalo mbush 31 vjeç këtë muaj dhe United nuk kishte dëshirë të paguante këtë shifër kaq të madhe.

Nuk ka asnjë detyrim apo mundësi blerje në marrëveshjen e re të huazimit që do të skadojë më 31 janar. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com