Messi: Dua të pensionohem te Barcelona

09 Tetor 2019

Lionel Messi ka dhënë një intervistë të gjatë për RAC1, duke treguar shumë gjëra për karrierën e tij te Barcelona.

Ylli argjentinas ka zbuluar për golin e tij më të mirë, vështirësitë që kishte gjatë karrierës, madje kishte menduar edhe të largohej në vitin 2014 nga Blaugranasit.

Lojtari 32-vjeçar në mes tjerash ka zbuluar se ideja e tij është që të pensionohet në Camp Nou, pasi klubi është si familja e dytë e tij.

Lionel Messi (Foto: Goal.com/Getty Images)

“Po, ideja ime Ă«shtĂ« qĂ«ndrojĂ« kĂ«tu edhe pĂ«r disa vite. UnĂ« gjithmonĂ« kam menduar nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« dhe asgjĂ« nuk ka ndryshuar”, ka thĂ«nĂ« Messi.

“ËshtĂ« e qartĂ« tashmĂ« se dua tĂ« pensionohem te Barca. VeçanĂ«risht kur ju nĂ« klub ndiheni si nĂ« familjen tuaj. Jam shumĂ« i lumtur te Barca”.

Lexo po ashtu: Messi: Para pesë vitesh isha afër të largohesha nga Barcelona

“QĂ« nga fĂ«mijĂ«ria ime kam Ă«ndĂ«rruar tĂ« luajĂ« pĂ«r Newell, pasi futbolli nĂ« ArgjentinĂ« do tĂ« thotĂ« gjithçka. Por, nganjĂ«herĂ« kĂ«to gjĂ«ra na kufizojnĂ« dhe duhet tĂ« qĂ«ndrojmĂ« aty ku familja juaj ndihet mirĂ« dhe aty ku i keni shokĂ«t (Barcelona)”, ka shtuar mĂ« tej pesĂ« herĂ« fituesi i Topit tĂ« ArtĂ«.

Messi kishte bërë të ditur po ashtu se goli më i mirë në karrierën e tij ishte në finalen e Ligës së Kampionëve në Romë ndaj Manchester United, të cilin e shënoi me kokë. /Telegrafi/

www.telegrafi.com