Messi është i zhgënjyer, ndërsa Barcelona e shqetësuar: A duhet të largohet ai në verën e vitit 2021 nga Camp Nou?

03 Korrik 2020

Lionel Messi nuk është i lumtur dhe kjo nuk vjen vetëm për shkak të problemeve të Barcelonës në fushë.

Marrëdhënia e tij me bordin aktual nuk është më e mira dhe ka pasur një seri konfliktesh viteve të fundit.

Me gjithë këtë në mendje, Cadena SER raportoi të enjten natën se argjentinasi ka ngadalësuar negociatat për rinovimin e kontratës dhe se mund të largohet nga “Camp Nou” në verën e 2021.

Klubi në anën tjetër po e mohon këtë ose, të paktën, po pretendon se nuk ka njohuri për një ndryshim të pozicionit të Leo Messit. Barcelona presin që negociatat të vazhdojnë normalisht.

Lexo po ashtu: Messi ka vendosur të largohet nga Barcelona

Një gjë që është po ashtu në mes, janë edhe zgjedhjet e ardhshme të klubit.

Këto zgjedhje do të vendosin shumë sa i përket Barcelonës, ku do të dihet edhe më saktë e ardhja e gjashtë herë fituesit të “Topit të Artë”.

Messi në vitet e fundit ka rinovuar për një vit ose dy, por me klauzola që i lejojnë largimin në çdo verë.

Se a duhet të qëndrojë apo të largohet Messi nga Barcelona, mund të votoni edhe ju në sondazhin e përgatitur nga Telegrafi.

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com