Messi ka vendosur të largohet nga Barcelona

03 Korrik 2020

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi do të largohet nga klubi kur kontrata e tij të skadojë në fund të sezonit të ardhshëm.

33-vjeçari ka qenë në bisedime për një zgjatje të marrëveshjes së tij aktuale javët e fundit, por nuk është arritur asnjë përparim rreth një kontrate të re dy-vjeçare.

Raportet nga prezantuesi dhe gazetari i radios Manu Carreno, përmes programit El Larguero në Cadena SER, pretendojnë se ylli argjentinas ka vendosur të largohet nga Camp Nou në qershor të vitit 2021.

Lexo po ashtu: Messi mund të bëjë një kthim shokues te klubi i fëmijërisë Newell's Old Boys

Sipas Carrenos, Messi Ă«shtĂ« lodhur duke u fajĂ«suar pĂ«r çështjet nĂ« klub, dhe ka treguar dĂ«shirĂ«n e tij pĂ«r t’u larguar.

âšœđŸšš AsĂ­ te ha contado @ManuCarreno la noticia con la que hemos abierto @ElLarguero

đŸ’„ La idea de Messi ahora mismo es terminar su contrato en 2021 y abandonar el FĂștbol Club Barcelona pic.twitter.com/mStYSeYdQQ

— El Larguero (@ellarguero) July 2, 2020

Messi hodhi poshtë një klauzolë të hershme pushimi në kontratën e tij këtë verë, pas interesit në tentativë nga Manchester City në fillim të këtij viti.

Situata nuk mendohet tĂ« jetĂ« e pakthyeshme pĂ«r Barçën, ​​e cila Ă«shtĂ« e vendosur tĂ« mbajĂ« gjashtĂ« herĂ« fituesin e Topit tĂ« ArtĂ« edhe pas fundit tĂ« sezonit tĂ« ardhshĂ«m, por klubi mund tĂ« ketĂ« nevojĂ« tĂ« ndryshojĂ« pozicionin e tyre negociator. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com