REZULTATET LIVE
Shiko listen e plote

Messi merr një super dhuratë nga një artist paraguaian

11 Janar 2018 10:33

Lionel Messi ka marrë një dhuratë shumë të veçantë ditën e djeshme. Një artist paraguaian i ka dhuruar një palë taka futbolli yllit të Barcelonës, në të cilat ka ilustruar momentet më të veçanta të jetës së tij.

Lili Cantero, është inspiruar nga jeta e Messi-t dhe trofetë që ai ka fituar, ku më pas i ka vizatuar në këpucët e lojtarit.

Artisti ka bërë në takat e futbollit të 29-vjeçarit, momentet më të bukura të tij, që nga fëmijëria në Argjentinë deri tek martesa me Antonella-n. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Patinazh, Rusia “zapton” podiumin

20 Janar 2018 22:30

Janë mbajtur sot garat e patinazhit në akull për finalet e Kampionatit Europian, ku në fund kanë triumfuar ruset Zagitova dhe Medvedeva, ku së bashku me ato është ngjitur në podium dhe italiania Carolina Kostner.

Garat e patinazhit në akull janë zhvilluar në Moskë, ku padyshim sportistet vendase kanë grumbulluar pikët maksimale për të marrë medaljet. Zagitova është 15 vjeçe, ndërsa Medvedeva është 18, duke u quajtur “baby” nga komentuesit e garës. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Për dy ditë bëhet president, por Weah s’i ndahet futbollit

20 Janar 2018 21:34

George Weah për dy ditë do të marrë detyrën e presidentit të Liberisë.

Por një nga futbollistët më të mëdhenj të të gjithë kohërave nga Afrika nuk mund të rrijë pa pasonin e tij, futbollin.

Ai ishte lideri i ekipit të Weah All Stars kundër Forcave të Armatosura të Liberisë në miqësoren luajtur në vend, e cila ngjalli interes të madh.

Presidenti i ri 51 vjeçar ka fituar “Topin e Artë” si edhe “Lojtari më i mirë i Vitit” nga FIFA në 1995.

Ai është afrikani i parë dhe i vetëm që i ka fituar këto trofe.

Pas sfidave të shumta që i kaloi me sukses, tani Weah ka përpara edhe një tjetër më të rëndësishme, atë të drejtimit të një vendi i cili është një nga më të varfrit dhe problematikët në Afrikë.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Totti provokon Dzeko-n: Ky tren të çon në Londër?

20 Janar 2018 19:31

Roma niset me tren për në Milano, ish-kapiteni Totti bën shaka me Dzekon: “Ky tren të çon në Londër?”. Kjo pyetje vjen pikërisht pas zërave të përforcuar se Antonio Conte ka kërkuar boshnjakun në radhët e Chelsea.

Fotot tregojnë skuadrën verdheblu që ka zgjedhur trenin për t’u nisur drejt Milanos për ndeshjen e nesërme kundër Interit. Ndërsa pyetjes së Tottit padiskutim që Edin Dzeko i ka dhënë përgjigje: “Akoma jo”. Duke lënë të hapur mundësinë që transferimi mund të kryhet në ditët në vijim. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment

Dëmtim horror në Angli, lojtari thyen këmbën

20 Janar 2018 18:14

Ka ndodhur sot gjatë ndeshjes së Premier League mes Everton dhe West Brom Albion. Gjithçka ndodhi në minutën e 59 të ndeshjes. Salomon Rondon në tentativë për t’i hequr topin nga këmbët James McCarthy, e gjuan pak mbi kavilje dhe i thyen këmbën.

Menjëherë lojtari i West Brom shpërthen në lot dhe thërret mjekët, por goditja e tij ka qenë fatale për lojtarin e Irlandës së Veriut. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment