Messi sfidon Koemanin: Nuk e dua askënd që nuk dëshiron të jetë te Barcelona

06 Shtator 2020

Ronald Koeman është prezantuar me problemet që do t’i ketë te Barcelona, derisa me gjasë nuk e ka pritur një gjë të tillë.

Trajneri holandez e zëvendësoi Quique Setienin që u shkarkuar nga klubi katalunas, pas humbjes turpëruese 8-2 ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve.

Lionel Messi e ka paralajmëruar Koemanin se nuk dëshiron persona në klub që nuk e duan Barcelonën.

“Nuk e dua askënd që nuk dëshiron të jetë te Barça”, ka thënë 33-vjeçari.

Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë është duke bërë presion mbi trajnerin tulipan, duke ia vështirësuar projektet që kishte në mendje.

Besohet se Koeman ishte i gatshëm që të largonte Messin nga Barcelona, shkaku që mund t’i prishë planet e tij në skuadër.

Lexo po ashtu: Lista me 13 lojtarët që kanë luajtur me Messin dhe Ronaldon

Holandezi thuhet se po teton të ndërtojë skuadrën rreth Philippe Coutonhos, Antoine Griezmannit dhe Ousmane Dembeles.

Mirëpo, qëndrimi i Messit ka ndryshuar gjërat dhe do të shihet e gjitha kur të fillojë edicionin 2020/21 se cili do të ketë fjalën e fundit, Messi apo Koeman. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com