Milan 1-1 Juventus, notat e lojtarëve

13 Shkurt 2020

Milani nuk ka arritur të mbahet deri në fund dhe ka barazuar 1-1 me Juventusin në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Rossonerët kanë lëshuar terren në fund duke barazuar me Juventusin dhe duke dështuar të bëjnë një hap para drejt arritjes në finale.

Golat nĂ« kĂ«tĂ« ndeshje u shĂ«nuan nga Ante Rebic (61’) pĂ«r vendasit dhe Cristiano Ronaldo (90+) pĂ«r mysafirĂ«t.

Lexo po ashtu: Milani ‘bie’ nĂ« fund, Juventusi barazon nĂ« minutat shtesĂ« nĂ« gjysmĂ«finalen e KupĂ«s sĂ« ItalisĂ«

Lojtari më i vlerësuar i takimit ishte portieri i Bianconerëve, Gianlugi Buffon, i cili u notua me 8.6.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin e Milanit, Davide Calabria që u vlerësua me notë 5.7

Milan:

Te Milani u vlerësua Rebic

Juventus:

Te Juventusi dështoi Ramsey

/Telegrafi/ 

www.telegrafi.com