Milani merr një barazim të artë ndaj Betis (video)

Ti mund ta lexosh kete ne 2 min.
8 Nëntor 2018 23:04
Suso i përgjigjet golit të Lo Celso-s

Milani mori një barazim të artë në transfertë kundër spanjollëve të Real Betis-it. Falë Suso-s, “Djalli” rrëmbeu një pikë me vlerë që i jep mundësinë të mbajë vendin e dytë në Grupin F të Ligës së Evropës. Spanjollët kaluan të parët në avantazh në minutën e 12 me anë të Lo Celso-s.

Ndërkohë që reagimi i kuqezinvje erdhi në pjesën e dytë, pasi trajneri Gattuso vendosi të ndryshonte modulin e lojës. Ishte Suso që në minutën e 62 mposhti portierin Lopez, pasi gjuajti bukur një goditje dënimi. Në takimin tjetër, të grupit, Olympiacos shkatërroi në Pire rivalët e F91 Dudelange me rezultatin 5-1. /EDS/

***********************

Ndalohet ripostimi apo kopjimi i këtij artikulli pa lejen me shkrim nga eduasportin.com.

Eduasportin.com është vendtakimi i duhur për lajmet dhe të rejat nga bota e sportit. Ndiqni rrjetet sociale për argëtim, lojëra e quiz-e pafund. Lajme Sportive nga vendi e bota në kohë reale nga Futbolli dhe sportet e tjera