Milani merr një pikë në frymën e fundit ndaj Spalit

01 Korrik 2020

Milani ka barazuar në fund në udhëtim te Spali me rezultat 2-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të Serie A.

Rossonerët kanë humbur mundësinë ideale për t’u ngjitur në tabelë pasi nuk kanë arritur më shumë se një barazim ndaj Spalit.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë më të mirë të Milanit dhe raste të krijuara, por golat u shënuan nga vendasit.

Spali kaloi në epërsi 1-0 me anë të Mattia Valoti (13’), ndërsa Sergio Floccari shënoi një supergol në minutën e 30-të për 2-0.

Milani arriti ta ngushtojë epërsinë në minutën e 37-të me anë të Hakan Calhanoglu, por goli u anulua si i parregullt, ndërsa nga minuta e 43-të Spali mbeti pa një lojtar pas përjashtimit me të kuq të Marco D’Alessandro.

⚪️ HALF TIME 🔵
2️⃣-0️⃣

⚽️ Valoti
⚽️ Floccari (🤯☄️)#MaiSola #ForzaSPAL pic.twitter.com/KNlwC3lO9e

— SPAL (@spalferrara) July 1, 2020

Në pjesën e dytë, Milani ishte superior shkaku edhe i epërsisë së një lojtari dhe pas shumë përpjekjeve arritën ta shënojnë dy gola dhe ta marrin një pikë.

Goli i parë në këtë pjesë erdhi në minutën e 79-të me anë të Rafael Leao, i cili shënoi për 2-1, ndërsa Francesco Vicari (90+) shënoi autogol dhe vulosi rezultatin përfundimtar 2-2.

All square in Ferrara.
Finisce in parità contro la SPAL#SPALMilan #SempreMilan pic.twitter.com/Qwyx5Pj6jb

— AC Milan (@acmilan) July 1, 2020

Pas këtij barazimi, Milani mbetet në vendin e shtatë me 43 pikë, ndërsa Spali në vendin e 19-të me 19 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Rossonerët udhëtojnë te Lazio, ndërsa Spali udhëton te Sampdoria. /Telegrafi/

Série A 🇮🇹

SPAL 1-0 Milan
⚽ Mattia Valoti
🅰️ Bryan Dabo#Campeonatoitaliano pic.twitter.com/5eeLrETO4U

— Bola na Rede ⚽ (@bolanaredeof) July 1, 2020

Sergio Floccari’s superb goal against Milan today. He’s 38 years old. 😳 pic.twitter.com/O80PYfwruC

— Raffaele (@ItalianoCalcio) July 1, 2020

Le but de Leao en vidéo 👇 pic.twitter.com/BmeCUlqadn

— Actualité Milan (@ActualiteMilan) July 1, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com