Milani mposht me lehtësi Cagliarin dhe mbyll me fitore sezonin e Serie A

01 Gusht 2020

Milani ka fituar me rezultat të thellë 3-0 ndeshjen ndaj Cagliarit në kuadër të javës së fundit të sezonit 2019/20 në Serie A.

Rossonerët e kanë mbyllur sezonin e Serie A me fitore dhe pas një forme të lartë të treguar pas rikthimit të futbollit, kanë arritur të sigurojnë një vend që i dërgon në Ligën e Evropës.

Pjesa e parë e ndeshjes ndaj u karakterizua me dominim të Milanit, të cilët arritën të shënojnë edhe një gol, ndërsa humben edhe një penallti.

Goli i vetĂ«m nĂ« kĂ«tĂ« pjesĂ« erdhi nĂ« minutĂ«n e 11-tĂ« dhe ishte Ragnar Klavan, i cili shĂ«noi autogol pĂ«r 1-0, ndĂ«rsa Zlatan Ibrahimovic (44’) u tregua i pasaktĂ« nga pika e bardhĂ«.

Ahead at the break, no letting up in the second half ?
Primo tempo in vantaggio. Continuiamo a combattere nella ripresa ?#MilanCagliari #[email protected] pic.twitter.com/sDD33wdzXb

— AC Milan (@acmilan) August 1, 2020

Në pjesën e dytë, Milani vazhdoi dominimin dhe lojën e mirë, duke shënuar edhe dy gola tjerë dhe duke siguruar fitoren.

Golat nĂ« kĂ«tĂ« pjesĂ« u shĂ«nuan nga Ibrahimovic (55’) pĂ«r 2-0 dhe Samu Castillejo (57’) pĂ«r 3-0.

Deri në fund të ndeshjes pati edhe disa raste nga të dyja skuadrat, por pa arritur të tundet rrjeta dhe Milani fitoi në fund me rezultat 3-0.

Me këtë fitore, Milani mbyll sezonin në vendin e gjashtë me 66 pikë, ndërsa Cagliari përfundoi i 13-ti me 45 pikë. /Telegrafi/

Serie A ??
Gol de MilĂĄn
Klavan ⚜ Autogolpic.twitter.com/lq9kQkV4JC

— Futbol 12 (@Futbol1218) August 1, 2020

O GOL DE IBRAHIMOVIC #Cagliari#MilanCagliari #Milan
pic.twitter.com/5Xim0fqwYm

— Mercado da bola ( Admin:Robson ) (@RobsonNunesMB) August 1, 2020

Castillejo makes it three for milan #MilanCagliari pic.twitter.com/mA6xicL1Fd

— Saquon. (@IAmSaquon) August 1, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

TĂ« gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com