Milani ndalet me barazim nga Parma  

20 Prill 2019

Milani nuk ka mundur të marrë më shumë se një barazim 1-1 te Parma në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në Serie A.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë të barabartë, por me vendasit që treguan diçka më shumë sa i përket rasteve.

Parma rrezikoi me anë të Fabio Ceravolo (13′, 39′) dhe Antonino Barilla (19′), ndërsa Milani provoi me Fabio Borinin (27′), por asnjëri nuk patën sukses.

Ndeshja u karakterizua me luftë të madhe për çdo top (Foto: Giuseppe Bellini/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, Rossonerët e morën lojën dhe dorë dhe pas disa tentativave arritën edhe ta gjejnë golin e epërsisë.

Ishte zëvendësuesi Samu Castillejo (69′), i cili shënoi me kokë për 0-1 pas asistimit të Susos vetëm tre minuta pasi hyri në lojë.

Together as one! ?⚫️
Insieme, da squadra! Forza ragazzi! ?⚫️#ParmaMilan #ForzaMilan pic.twitter.com/NaYCE0ZMJK

— AC Milan (@acmilan) April 20, 2019

Milani arriti të gjej golin edhe në minutën e 73-të, por goli i anulua nga VAR-i shkaku i një pozicioni jashtë loje.

Pas këtij goli të anuluar, Parma mori zemër dhe u hodh e gjitha në sulm duke arritur të gjejnë golin e barazimit me anë të Bruno Alves (86′), i cili shënoi nga gjuajtja e lirë për 1-1 dhe vulosi rezultatin përfundimtar.

? 87' YESSSSSSSSSSSSS!!!!!! GET IN THERE!!!!!!!

WHAT A HIT FROM #BRUNOALVES!! ??⚽#ParmaMilan 1-1 ?? pic.twitter.com/28GBH8CW2g

— Parma Calcio 1913 (@ParmaCalcio_en) April 20, 2019

Me këtë barazim, Milani e sheh veten në pozitën e katërt me 56 pikë, ndërsa Parma e 13-ta me 36 pikë.

Në ndeshjen e radhës, kuqezinjtë udhëtojnë te Torino, ndërsa Parma te Chievo. /Telegrafi/

Castillejo !!!!!!!!!#PAR #MIL #SofaScore pic.twitter.com/ZItmRqampK

— Daniel Różański (@ciubi8) April 20, 2019

Parma's Bruno Alves with a beautiful curling free kick to equalize the match at 1 apiece!! #tlnsoccer #ParmaMilan #SerieA pic.twitter.com/CgnEJaNWcx

— TLNTV (@TLNTV) April 20, 2019

www.telegrafi.com