Milani nis bisedimet me Sportingun për Fernandesin

13 Gusht 2019

Mediat portugeze raportojnë se kuqezinjtë kanë nisur negociatat për mesfushorin e Sporting Lisbonës, Bruno Fernandesit, por për një marrëveshje prej 70 milionë eurosh duket e pamundur.

Sporting kishte shpresuar ta shiste ish-lojtarin e Sampdorias te Manchester United, por afati kalimtar i verës për klubet angleze tashmë ka përfunduar.

Sipas “O Jogo”, portugezĂ«t kanĂ« kĂ«rkuar prej italianĂ«ve 70 milionĂ« euro, tĂ« cilĂ«n gjĂ« ia kĂ«rkuan edhe Manchester Unitedit dhe Tottenham Hotspurit.

Gazeta portugeze “A Bola” raporton pĂ«r propozimet e kuqezinjve, tĂ« cilat pĂ«rfshijnĂ« shumĂ«n prej 30 milionĂ« eurove plus sulmuesin Andre Silva si dhe Samu Castillejon ose 40 milionĂ« euro dhe vetĂ«m Andre Silvan.

Burimet e “Tuttosport” besojnĂ« se vlera e çmimeve Ă«shtĂ« shumĂ« e lartĂ« dhe se njĂ« marrĂ«veshje shkĂ«mbimi mund tĂ« arrihet pĂ«r Fernandesin.

Ndryshe, 25-vjeçari tashmë ka punuar me trajnerin aktual të Milanit, Marco Giampaolon, i cili në të kaluarën ka drejtuar Sampdorian. /Telegrafi/

www.telegrafi.com