Milani tenton transferimin e Moise Kean

13 NĂ«ntor 2019

Moise Kean duket se do të ndryshojë përsëri skuadër, pasi në këtë verë që shkoi kaloi nga Juventusi te Evertoni.

Sulmuesi italian u transferua te skuadra angleze nga Zonja e Vjetër për 40 milionë euro, por deri më tani ka dështuar ta tregojë vetën.

Mediat në Itali raportojnë se Milani mund ta shpëtojë Moise Kean nga kjo situatë që po kalon dhe ta transferojë atë në afatin kalimtar të janarit.

Moise Kean (Foto: Everton/Twitter)

Italiani po e konsideron largimin nga Goodison Park dhe destinacioni i tij i radhës mund të jetë San Siro.

Lexo po ashtu: Top dhjetĂ« sulmuesit mĂ« tĂ« vlefshĂ«m italianĂ« – prin Moise Kean

Evertoni po ashtu Ă«shtĂ« i interesuar nĂ« shitjen e tij dhe shpreson t’i marrĂ« sĂ« paku 40 milionĂ« euro nga shitja e tij.

RossonerĂ«t deri mĂ« tani nĂ« kĂ«tĂ« sezon po dĂ«shtojnĂ« tĂ« marrin rezultate pozitive dhe Kean mund tĂ« jetĂ« ndoshta rruga pĂ«r t’u kthyer nĂ« krye tĂ« tabelĂ«s. /Telegrafi/

www.telegrafi.com