Milot Rashica i shënon Borussia Dortmundit në DFB Pokal

05 Shkurt 2019

Mesfushori sulmues nga Kosova, Milot Rashica e ka gjetur golin edhe në DFB Pokal.

Madje ai ka shënuar në portën e gjigantit gjerman, Borussi Dortmund.

Zhvillohej minuta e pestë e takimit, kur Max Kruse harkoi nga e djathta në zonë, ku më së miri u gjend Milot Rashica, i cili gjuajti bukur me të parë për 1-0.

Don't let up ?

⚽ 0-1 #Werder #BVBSVW pic.twitter.com/py2uoRsUJy

— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) February 5, 2019

Avantazh i madh për Werder Bremen në këtë përballje që luan si mysafirë dhe luhet vetëm me një ndeshje.

Rashica edhe në Bundesliga e ka gjetur golin dy herë.

⏱️ 5'

WHAT A START! Rashica gets the vital touch and #Werder are in front ?

⚽ 0-1 #BVBSVW pic.twitter.com/Pk10tJU4KY

— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) February 5, 2019

Mesfushori i Përfaqësuese së Kosovës po luan si sulmues, ndërsa më shumë është preferuar në ndeshjet si mysafir këtë edicion. /Telegrafi/

View this post on Instagram

GOAL?? #milot #rashica #milotrashica #milotrashica7 #forcarashica #teamrashica #milotrashica11

A post shared by Milot Rashica Fans (@fansmilotrashica) on Feb 5, 2019 at 12:07pm PST

https://cdnja.r.worldssl.net/mp4/qm/Qmdd.mp4

www.telegrafi.com