Milot Rashica lë stërvitjen në gjysmë për shkak të një dëmtimi

01 Maj 2019

Milot Rashica ka pësuar një dëmtim muskulor dhe për këtë është dashur ta lërë në gjysmë stërvitjen.

Mesfushori sulmues i Kosovës që luan te Werder Bremen po kalon në formë të jashtëzakonshme këtë vit.

Ka qenë vet klubi i Werder që përmes një postimi në rrjetet sociale ka treguar për dëmtimin e lojtarit.

Personalupdate: @milotrashica musste das heutige Training, aufgrund von Hüftproblemen abbrechen! Florian #Kohfeldt: „Ich gehe davon aus, dass es nichts Schlimmeres ist!“#Werder pic.twitter.com/HWLlA4EJqu

— SV Werder Bremen (@werderbremen) May 1, 2019

“Milot Rashica u desh të ndërpres stërvitjen e sotme për shkak të një problemi në kofshë,” shkruan në njoftimin e Werder Bremenit në Twitter.

Lajmin e ka konfirmuar edhe trajner Florian Kohfeldt, i cili shpreson që lëndimi të mos jetë aq serioz.

“Miloti është lënduar gjatë stërvitjes, por nuk mund të them asgjë më shumë”.

⚽️? @milotrashica #Werder pic.twitter.com/jc37AvhiDi

— SV Werder Bremen (@werderbremen) April 30, 2019

“Besoj se nuk është diçka serioze”, ka thënë Kohfeldt.

Milot Rashica këtë sezon ka arritur të shënojë 11 gola dhe ka dhënë katër asistime. /Telegrafi/

www.telegrafi.com