Milot Rashica rikthehet nga lëndimi me gol fantastik te Werder Bremeni

28 Shtator 2019

Borussia Dortmund dhe Werder Bremen janë duke u përballur në kuadër të javës së gjashtë në Bundesligë.

Rezultati aktual Ă«shtĂ« 1-1 nĂ« ndeshjen qĂ« po zhvillohet nĂ« ‘Sidnal Iduan Park’.

Mysafirët ishin të parët ata që kaluan në epërsi me anë të Milot Rashicës që realizoi gol vetëm pas tetë minutash gol.

Por, epërsia e tyre nuk zgjati shumë, pasi Dortmundi i barazoi shifrat me anë të Mario Gotzes që u shërbye mjaftë mirë nga Lukaz Piszcek. /Telegrafi/

www.telegrafi.com