Milot Rashica shënon super gol, Werderi shpreson në mbijetesë

27 Qershor 2020

Sulmuesi anësor i Werder Bremen, Milot Rashica, ka arritur të gjejë rrjetën në ndeshje ndaj Koln.

Aktualisht Werder Bremen është duke fituar me rezultat 3-0, duke bërë një hap të madh drejt mbijetesës.

Krejt çka i duhet skuadrës së Rashicës është që Fortuna Dusseldord të mos fitojë, e që aktualisht është duke pësuar me rezultat 1-0.

Gooooooooool #WerderBremen 2-0
Claudio Pizarro pic.twitter.com/MhN8SRRVHG

— Andersson Villavicencio (@AnderssonVR) June 27, 2020

Rashica shëno gol të bukur nga një aksion individual, duke kaluar mbrojtësit me lëvizje të bukura për të shënuar për (2-0.

Para tij kishte shënuar Yuya Osako (1-0) dhe pas tij Niclas Fullkrug (3-0).

⏱️ 27′

GOOAALLLL!! RASHICAAAA ⚽⚽⚽

⚽ 2-0 #SVWKOE pic.twitter.com/84yHV8PsWI

— SV Werder Bremen EN (@werderbremen_en) June 27, 2020

Ky ishte goli i tetë i Milot Rashicës në Bundeligë, ndërsa ka dhënë edhe pesë asistime. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com