Miralem Pjanic u shkruan letër lamtumirëse Juventusit dhe tifozëve

29 Qershor 2020

Miralem Pjanic i shkroi një letër lamtumirëse për Juventusin pasi përfundoi transferimin e tij te Barcelona.

Marrëveshja u kompletuar për 60 milionë euo plus 5 milionë të tjera në bonuse, ndërsa Arthur Melo kaloi Torino për 72 milionë plus 10 milionë bonuse.

Edhe pse mesfushorët do të qëndrojnë me klubet e tyre aktuale për pjesën tjetër të sezonit 2019-20, Pjanic tashmë e shkroi fjalimin e tij të lamtumirës.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Barcelona transferon Miralem Pjanicin – klauzola për largim është e frikshme

“Merr frymë, Mire, kjo është thënia që unë vazhdoj ta përsëris në mendje gjatë momenteve vendimtare të një ndeshje”, ka shkruar ai në Instagram.

“Kjo është ajo që unë vazhdoj të përsëris tani, ndërsa përpiqem të shkruaj atë që ndjej në këtë moment. Kam mbërritur katër vite më parë, kështu që mund të përpiqesha të fitoja gjithçka. Sepse edhe kur nuk e menaxhoni atë, një lojtar i Juventusit duhet të përpiqet gjithmonë”.

“Këto ishin katër vite intensive, me përvojë përkrah profesionistëve të shkëlqyeshëm, por mbi të gjitha miq të vërtetë, me të cilët ndava fitore dhe rekorde, por edhe humbje të hidhura në prag të triumfit”.

Lexo po ashtu: Zyrtare: Arthur Melo transferohet te Juventusi

“Këto janë vite në të cilat jam pjekur si burrë dhe baba. Ky është qyteti ku Edin u rrit, duke u bërë tifozja më e madhe e këtij ekipi, dhe ku me familjen time ndërtuam kujtimet më të mira të jetës sonë”.

“Unë nuk mendoj se ndonjëherë mund t’ju falënderoj sa duhet, kështu:

“Faleminderit Familjes Agnelli. Faleminderit për të gjithë ata shokë të skuadrës që ndanë këtë udhëtim me mua. Faleminderit për të gjithë punonjësit dhe anëtarët e stafit, të cilët më ndihmuan të rritem. Faleminderit fansave që më bënë të ndjehem i veçantë çdo ditë”.

“Sepse nëse ka një gjë që kam mësuar, është se nuk ka kohë minimale në të cilën mund të biesh në dashuri. Në fund të ditës, është shumë e thjeshtë: ju e vishni këtë fanellë si një lëkurë të dytë, gjithmonë i jepni gjithçka, dhe kurrë nuk do të shkoni keq”.

“Tani nuk kemi shumë kohë për të humbur dhe ka kaq shumë për të fituar nga këtu deri në fund të sezonit”.

“Prandaj, merr frymë, Mire. Sepse ajo që sot mund të duket kaq e trishtueshme, nga nesër do të jetë një kujtim i mrekullueshëm që do të mbash në zemrën tënde për pjesën tjetër të jetës suaj”, ka përfunduar Pjanic. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Respira Mire, questo è il ritornello che mi ripeto nella mente, nei momenti decisivi di una partita. Ed è quello che continuo a ripetermi ora, mentre provo a scrivere quello che sto provando in questo momento. Sono arrivato quattro anni fa per provare a vincere tutto. Perché anche quando non ci riesci, questo è ciò che deve provare a fare sempre un calciatore della @Juventus. Sono stati 4 anni intensi, vissuti al fianco di grandi professionisti ma soprattutto di amici veri, con i quali ho condiviso vittorie e record, ma anche amare sconfitte ad un passo dal traguardo. Sono stati anni in cui sono maturato come uomo e come padre. Questa è la città dove Edin è cresciuto, diventando il primo tifoso di questa squadra, e dove con la mia famiglia abbiamo costruito i più bei ricordi della nostra vita. Penso che non si dica mai a sufficienza grazie, e quindi: Grazie alla Famiglia Agnelli Grazie a tutti i compagni che hanno condiviso con me questo percorso Grazie a tutti i dipendenti ed i membri dello staff, che mi hanno aiutato a crescere Grazie ai tifosi che ogni giorno mi hanno fatto sentire speciale. Perché se c’è una cosa che ho imparato, è che non esiste un tempo minimo per innamorarsi. Alla fine è molto semplice: indossa questa maglia come una seconda pelle, dai sempre tutto e, non sbaglierai mai. Ora però abbiamo poco tempo da perdere e molto da andare a vincere fino al termine delle stagione. E quindi respira Mire, Perché quello che oggi ti sembra così triste, da domani sarà uno splendido ricordo che porterai nel cuore per tutta la vita. Miralem ❤️ #FinoAllaFine

A post shared by Miralem Pjanić (@miralem_pjanic) on Jun 29, 2020 at 10:50am PDT

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com