Monaco dëshiron mesfushorin e Juve, por bardhezinjtë…

Monaco dëshiron mesfushorin e Juve, por bardhezinjtë…

Është raportuar se Monaco ka shfaqur interes për mesfushorin Stefano Sturaro, por Juventusi nuk e largon pa gjetur një zëvendësues për të.

Mesfushori ka bërë vetëm katër paraqitje në Serie A deri më tani këtë sezon dhe nuk është zgjedhje e parë nga Allegri.

Sipas “CalcioNews24” ka dy klube të Ligue 1 të interesuar, me opsionin më të besueshëm të përfaqësuar nga Monaco.

Kampionët e Francës kërkojnë një mesfushor luftarak dhe besojnë se italiani i përshtatet profilit që ata duan.

Paris Saint-Germain gjithashtu mund të jetë i interesuar, por ai do të ishte gjithashtu një opsion në stol dhe ata duhet të shesin lojtarë para se të mund të blejnë ose ndryshe rrezikojnë të bien ndesh me rregullat e “Financial Fair Play”.

Në çdo rast, Juventusi do të lejojë Sturaro-n të largohet vetëm nëse nënshkruajnë me një tjetër mesfushor dhe për momentin Barcelona nuk do të huazojë André Gomes.