Kampionët e Francës kërkojnë një mesfushor luftarak

7 Janar 2018 17:35

Është raportuar se Monaco ka shfaqur interes për mesfushorin Stefano Sturaro, por Juventusi nuk e largon pa gjetur një zëvendësues për të.

Mesfushori ka bërë vetëm katër paraqitje në Serie A deri më tani këtë sezon dhe nuk është zgjedhje e parë nga Allegri.

Sipas “CalcioNews24” ka dy klube të Ligue 1 të interesuar, me opsionin më të besueshëm të përfaqësuar nga Monaco.

Kampionët e Francës kërkojnë një mesfushor luftarak dhe besojnë se italiani i përshtatet profilit që ata duan.

Paris Saint-Germain gjithashtu mund të jetë i interesuar, por ai do të ishte gjithashtu një opsion në stol dhe ata duhet të shesin lojtarë para se të mund të blejnë ose ndryshe rrezikojnë të bien ndesh me rregullat e “Financial Fair Play”.

Në çdo rast, Juventusi do të lejojë Sturaro-n të largohet vetëm nëse nënshkruajnë me një tjetër mesfushor dhe për momentin Barcelona nuk do të huazojë André Gomes.

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Arsyeja e parë është trofeu, e dyta...

PSG shpreson të eliminojë Realin nga Champions për dy arsye

22 Janar 2018 21:17

Paris SG po planifikon të “rekrutojë” Zinedine Zidane për të zëvendësuar Unai Emery, sipas raporteve më të fundit nga Spanja. Fituesi i dyfishtë i Champions League nuk po kalon një moment të mirë në Madrid, pasi skuadra e tij ka mbetur nëntëmbëdhjetë pikë pas liderëve të Barcelonës. “Diario Sport” shkruan sot se gjërat nuk po shkojnë shumë mirë për Unai Emery, i cili thuhet, se është në fije të perit, pavarësisht faktit, se skuadra e tij qëndron në krye të Ligue 1 me tetë pikë më shumë se Lyon.

Problemi është, se PSG u mposht mbrëmë në minutën e fundit pas golit të shkëlqyer të Memphis Depay dhe tani ata kanë një provë të madhe kundër Real MadriditChampions League muajin e ardhshëm. Po të mos arrijnë të avancojnë, Emery me siguri do të largohet në fund të sezonit. Marrëveshja e Zidane mbaron në vitin 2020, por preferohet nga drejtuesit e PSG, sepse ai tashmë ka fituar dy Champions në dy vite dhe ky trofe është ëndrra e madhe e presidentit Nasser Al-Khelaifi. /EDS/

Ajo që ra në sy ishte mungesa e Neymar...

Lyon mposht me super gola PSG-në e milionave

21 Janar 2018 23:22

Lyon ka shkaktuar surprizën e madhe në Francë duke mposhtur me rezultatin 2-1 Paris SG në “Parc Olympique Lyonnais”. PSG sërish qëndron në krye të Ligue 1, megjithatë tani diferenca është 8 pikë me vendin e dytë që mbahet nga Lyon (48 pikë). Vendasit e nisën në mënyrën më të mirë të mundshme takimin duke kaluar në avantazh, që në minutën e dytë me anë të sulmuesit Fekir, pas një perle nga goditja e dënimit. Pa Neymar në fushë dhe me Mbappe, që largohet i dëmtuar pas 36' minutash lojë, fillojnë dhimbjet e kokës për trajnerin e PSG dhe me të drejtë.

Pjesa e parë mbyllet në barazim, pasi miqtë shënojnë me anë të mbrojtësit Kurzawa, që realizoi një gol të shkëlqyer pas krosit të Alves. Në të dytën loja bëhet interesante me sulme dhe kundërsulme, por me portierët vendimtar. Tensioni fillon të rritet gradualisht dhe PSG mbetet me 10 lojtarë pas largimit të Alves me karton të kuq. Në avantazh numerik Lyon luan më mirë dhe pas disa tentativash gjen golin e fitores me anë të yllit holandez Depay, që realizoi një gol të shkëlqyer nga distanca në minutën e fundit të shtesës. /EDS/

Sulmuesi lë lojën në minutën e  36

Dëmtim horror për Mbappe, del me barelë nga fusha

21 Janar 2018 22:18

Kylian Mbape në minutën e 36 është detyruar që të lërë fushën e lojës dhe të dalë jashtë vijave kufizuese me barelë. Ndërhyrje ekstrem e portierit të Lyon, e cila i ka shkaktuar dëmtim yllit të PSG.

Ai po shihte që të kontrollonte një top në lartës, por është portieri i cili i ndërhyn ashpër dhe e dëmton rëndë atë, duke e shtrirë në tokë. Në fillim Mbappe donte të dilte nga fusha me këmbët e tij, por në fund u shtri në barelë dhe u largua nga vijat kufizuese.

Nuk ishte e vetmja goditje ndaj sulmuesit, pasi në fillim të lojës u gjakos në kokë, por mjekët e fashuan dhe ai vijoi lojën. Megjithatë, ndërhyrja horror e portierit e detyroi atë të lërë lojën. /EDS/

Paris Saint-Germain kërkon të rrisë numrin e yjeve

Juventus kërkon 250 milionë € nga PSG për dy yjet e ekipit

21 Janar 2018 18:54

Në rast se Neymar largohet këtë verë, por edhe nëse ky transferim nuk realizohet, Paris Saint-Germain po kërkon të përforcojë skuadrën gjatë merkatos së verës. Drejtuesit po monitorojnë dy lojtarë të Juventusit, të cilët gjatë kësaj periudhe kanë qenë në qendër të vëmendjes. Paulo Dybala dhe Alex Sandro kanë fituar vëmendjen e PSG.

Ky sezon nuk ka qenë më i miri për argjentinasin, që në disa ndeshje e ka parë veten në stol. Ai është përpjekur të mbajë vendin e titullarit në formacionin e Max Allegri-t dhe tani është jashtë për shkak të një dëmtimi. Problemet me Allegri-n kanë shërbyer si ushqim për spekullimet e lëvizjeve për Barcelonën, Real Madridin dhe tani PSG.

Alex Sandro, edhe pse ka shanse të qëndrojë me Juventusin këtë merkato, ditët e tij në Torino janë të numëruara. Juventusi dëshiron 250 milionë euro për të dy lojtarët. Megjithatë, duke pasur parasysh se ata kanë shpenzuar 222 milionë euro për Neymar, kjo shifër është e paarritshme nga Paris SG. /EDS/