Monaco dëshiron mesfushorin e Juve, por bardhezinjtë...

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
7 Janar 2018 17:35
Kampionët e Francës kërkojnë një mesfushor luftarak

Është raportuar se Monaco ka shfaqur interes për mesfushorin Stefano Sturaro, por Juventusi nuk e largon pa gjetur një zëvendësues për të.

Mesfushori ka bërë vetëm katër paraqitje në Serie A deri më tani këtë sezon dhe nuk është zgjedhje e parë nga Allegri.

Sipas “CalcioNews24” ka dy klube të Ligue 1 të interesuar, me opsionin më të besueshëm të përfaqësuar nga Monaco.

Kampionët e Francës kërkojnë një mesfushor luftarak dhe besojnë se italiani i përshtatet profilit që ata duan.

Paris Saint-Germain gjithashtu mund të jetë i interesuar, por ai do të ishte gjithashtu një opsion në stol dhe ata duhet të shesin lojtarë para se të mund të blejnë ose ndryshe rrezikojnë të bien ndesh me rregullat e “Financial Fair Play”.

Në çdo rast, Juventusi do të lejojë Sturaro-n të largohet vetëm nëse nënshkruajnë me një tjetër mesfushor dhe për momentin Barcelona nuk do të huazojë André Gomes.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike