Monchengladbach 1-5 Bayern: Notat e lojtarëve, Lewandowski ylli

02 Mars 2019

Bayern Munich fitoi ndaj Borussia Monchengladbach në Bundesliga me rezultat 1-5.

Për bavarezët golat i shënuan Javi Martinez (3′), Thomas Muller (11′), Robert Lewandowski (47′, 90+1′) dhe Serge Gnabry (75′).

Ndërsa golin e vetëm për skuadrën vendase e shënoi Lars Stindl (37′).

5:1! #LEWANGOALSKI per Strafstoß! #BMGFCB pic.twitter.com/cqzWq6GpRK

— FC Bayern München (@FCBayern) March 2, 2019

Më i miri në këtë takim ishte Lewandowski, ndërsa përveç golashënuesve me notë të lartë u vlerësuan edhe Thiago Alcantara e James Rodriguez.

Te Gladbach më i miri ishte portieri Yann Sommer, por edhe Thorgan Hazard bëri paraqitje të mirë.

Ai që dëshpëroi ishte mbrojtësi Nico Elvedi, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve:

Borussia Monchengladbach:

Bayern Munich:

Pas kësaj fitore Bayerni barazon me pikë Borussia Dortmundin në krye të tabelës. /Telegrafi/

www.telegrafi.com