Monchengladbach-Bayern Munich: Formacionet zyrtare, starton Lewandowski

02 Mars 2019

Bayern Munich do të jetë mysafir i Borussia Monchengladbach në kuadër të xhiros së 24 në Bundesliga.

Favorit është skuadra bavareze pasi po kalojnë në një formë të mirë, ndërsa Gladbach në tri ndeshjet e fundit kanë dy humbje dhe një barazim, por të motivuar nga publiku vendas mund të befasojnë.

Në të dy skuadrat ka mungesa, ndërsa më poshtë keni formacionet zyrtare:

Monchengladbach: Sommer; Lang, Elvedi, Ginter, Wendt; Kramer, Neuhaus; Hofmann, Stindl, Hazard; Plea.

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Sule, Boateng, Rafinha; Martinez, Thiago; Muller, James, Gnabry; Lewandowski.

Aktualisht skuadra e trajnerit Niko Kovac renditet në vendin e dytë me 51 pikë, një tri pikë më pak se Borussia Dortmund.

Në anën tjetër Gladbach është në pozitën e katër me 43 pikë. /Telegrafi/

⚽ @FranckRibery mit Technik
⚽ @lewy_official mit Gefühl
⚽ Giovane #Elber mit Finesse

Welches ist euer Toptor gegen Gladbach❓ #BMGFCB #FCBayern pic.twitter.com/6UhGOtqawy

— FC Bayern München (@FCBayern) March 2, 2019

www.telegrafi.com