Monchi do ta sjell Grimaldon te Arsenali

15 Mars 2019

Monchi po shqyrton mundësinë e transferimit të një lojtari te Arsenali, edhe pse nuk është pjesë e stafit të klubit londinez.

E pĂ«rditshmja sportive spanjolle, “Sport” shkruan se Alex Grimaldo, 23 vjeç, Ă«shtĂ« njĂ« nga lojtarĂ«t mĂ« tĂ« vlerĂ«suar nga Unai Emery dhe ka qenĂ« i lidhur me rivalĂ«t e klubit londinez, Manchester Cityt.

Megjithatë, Arsenali do ta transferojë mbrojtësin e Benficës me rekomandim të skuatit Monchi, i cili pritet të punësohet në Emirates.

Alex Grimaldo (Foto by Carlos Rodrigues/Getty Images/Guliver)

Mochi konsiderohet si një nga operatorët më të shquar në tregun e transferimeve dhe ka punuar më parë me trajnerin spanjoll te Sevilla.

Ai u largua nga Roma me shkarkimin e Eusebio Di Francesco gjatë këtij muaji dhe tani po kërkon një punë të re.

Spanjolli thuhet të jetë një admirues i madh i Grimaldos dhe raporton se do të përpiqet ta marrë atë kudo që të punësohet. /Telegrafi/

www.telegrafi.com