Montella shpreh dy dëshira për merkaton

Montella shpreh dy dëshira për merkaton

Vincenzo Montella dëshiron që të marrë Daniele Baselli dhe Michy Batshuayi te Sevilia, raporton e përditshmja spanjolle Marca. Janë objektivat e merkatos për pjesën e dytë të sezonit të kësaj skuadre.

Mesfushori i Torino dhe emri i parë në listë për mesfushën: ka kontratë deri në fund të vitit 2022, por Torino mund të vlerësojë çdo propozim. Kontrata mes klubit, sipas kronikës spanjolle, tashmë ndodhet në zyrë.

Për sulmin bëhet fjalë për Batshuayi i Chelsea, që këtë vit ka qenë nën urdhrat e Conte. Oscar Arias, drejtori sportiv i Sevilias, ka pasur kontakte me drejtuesit e kampionëve të Anglisë që nuk duan të trajtojnë si kredi të lirë.