Montella shpreh dy dëshira për merkaton

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Janar 2018 19:09
Mesfushori i Torino dhe emri i parë në listë për mesfushën

Vincenzo Montella dëshiron që të marrë Daniele Baselli dhe Michy Batshuayi te Sevilia, raporton e përditshmja spanjolle Marca. Janë objektivat e merkatos për pjesën e dytë të sezonit të kësaj skuadre.

Mesfushori i Torino dhe emri i parë në listë për mesfushën: ka kontratë deri në fund të vitit 2022, por Torino mund të vlerësojë çdo propozim. Kontrata mes klubit, sipas kronikës spanjolle, tashmë ndodhet në zyrë.

Për sulmin bëhet fjalë për Batshuayi i Chelsea, që këtë vit ka qenë nën urdhrat e Conte. Oscar Arias, drejtori sportiv i Sevilias, ka pasur kontakte me drejtuesit e kampionëve të Anglisë që nuk duan të trajtojnë si kredi të lirë.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike