Moratti: Po të isha te Interi, do ta konsideroja rikthimin e Ibrahimovic

21 Tetor 2019

Ish-pronari i Interit, Massimo Moratti, thotë se do ta kishte marr në konsideratë një rikthim të Zlatan Ibrahimovic.

Ibrahimoviç do të jetë lojtar i lirë pasi kontrata e tij me LA Galaxy skadon në dhjetor, ndërsa Il Giornale ka raportuar se agjenti i tij Mino Raiola ka folur me Interin për një rikthim të bujshëm.

Nerazzurrët aktualisht janë në sulm për një sulmues pasi Alexis Sanchez do të mungojë tre muaj shkaku i një lëndimi.

Massimo Moratti . (Photo by Pier Marco Tacca/Getty Images)

“Ndoshta do tĂ« kisha bĂ«rĂ« diçka kaq tĂ« çmendur. Duke e thĂ«nĂ« kĂ«tĂ«, ekziston njĂ« ekuilibĂ«r qĂ« duhet tĂ« mirĂ«mbahet dhe lojtarĂ«t qĂ« janĂ« tashmĂ« aty duhet tĂ« respektohen”.

“NĂ« kĂ«to raste, tĂ« gjitha kĂ«to situata duhet tĂ« merren parasysh”, ka thĂ«nĂ« Moratti pĂ«r Sport Mediaset.

Zlatan Ibrahimovic kur ishte te Interi. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)

74-vjeçari e komentoi fillimin e ndritshëm të Antonio Conte me Interin, duke e cilësuar si të duhurin dhe shumë punëtor. /Telegrafi/

www.telegrafi.com