Moshat, FSHF përcakton kalendarin dhe detajet

Moshat, FSHF përcakton kalendarin dhe detajet

Rikthehet të luhet fundjavën e ardhshme edhe Kupa e Shqipërisë për moshat. Sektori i Garave pranë FSHF-së ka përcaktuar së fundmi edhe çiftet e përballjeve për 1/8-at e Kupës së Shqipërisë në futboll për moshat U-17 dhe U-19, një kompeticion që regjistron kështu edhe edicionin e tretë, 2017-2018. Në këtë kompeticion do të marrin pjesë 32 skuadra në rang kombëtar të moshës U-17 dhe U-19. Ndeshjet e kësaj kupe do të luhen me sistem grumbullimi në Qendrën Sportive në Kamzë. Ndërsa takimet finale do të luhen në stadiumet e Elbasanit dhe të Tiranës.

Më poshtë janë përballjet për 1/8-at, teksa rregullorja e Kupës për vijimin parashikon që:

Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste do të hidhet short i lirë ndërmjet 2 skuadrave të kualifikuara nga turi i dyte i Grupit A dhe Grupi B U-17 & U-19.

Dy skuadrat e kualifikuara të grupit A do të jenë të vendosura në vazon e parë dhe 2 skudrat e kualifikuara të Grupit B do të jenë të vendosura në vazon e dytë.

Skuadrat e vazos së parë do të luajnë me skuadrat e vazos së dytë që do të përcaktohen nga shorti.

Ekipet fituese të dy çifteve gjysmë-finaliste do të luajnë ndeshjen finale për të përcaktuar skuadrën fituese të Kupës së Shqipërisë U-17 dhe U-19

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-17 Gr A sezoni 2017-2018

Vllaznia-Porto 20.01.2018

Tirana-Shkëndija Tiranë 20.01.2018

Internacional-Partizani 20.01.2018

Laçi-Kukësi 20.01.2018

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-19  Gr A sezoni 2017-2018

Shkëndija Tiranë-Internacional 20.01.2018

Partizani-Porto 20.01.2018

Vllaznia-Akademia AAS 20.01.2018

Tirana-Akademia 20.01.2018

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-17  Gr B sezoni 2017-2018

Besa-Shkendija Durrës 21.01.2018

Flamurtari-A.F Dinamo 21.01.2018

Teuta-Luftëtari 21.01.2018

Dinamo-Skënderbeu 21.01.2018

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-19  Gr B sezoni 2017-2018

Shkëndija Durrës-Skënderbeu 21.08.2018

A.F Dinamo-Pogradeci 21.01.2018

Luftëtari-Teuta 21.01.2018

Flamurtari-Dinamo 21.01.2018