REZULTATET LIVE
Shiko listen e plote
Më poshtë janë përballjet për 1/8-at

Moshat, FSHF përcakton kalendarin dhe detajet

12 Janar 2018 16:11

Rikthehet të luhet fundjavën e ardhshme edhe Kupa e Shqipërisë për moshat. Sektori i Garave pranë FSHF-së ka përcaktuar së fundmi edhe çiftet e përballjeve për 1/8-at e Kupës së Shqipërisë në futboll për moshat U-17 dhe U-19, një kompeticion që regjistron kështu edhe edicionin e tretë, 2017-2018. Në këtë kompeticion do të marrin pjesë 32 skuadra në rang kombëtar të moshës U-17 dhe U-19. Ndeshjet e kësaj kupe do të luhen me sistem grumbullimi në Qendrën Sportive në Kamzë. Ndërsa takimet finale do të luhen në stadiumet e Elbasanit dhe të Tiranës.

Më poshtë janë përballjet për 1/8-at, teksa rregullorja e Kupës për vijimin parashikon që:

Për përcaktimin e çifteve gjysmëfinaliste do të hidhet short i lirë ndërmjet 2 skuadrave të kualifikuara nga turi i dyte i Grupit A dhe Grupi B U-17 & U-19.

Dy skuadrat e kualifikuara të grupit A do të jenë të vendosura në vazon e parë dhe 2 skudrat e kualifikuara të Grupit B do të jenë të vendosura në vazon e dytë.

Skuadrat e vazos së parë do të luajnë me skuadrat e vazos së dytë që do të përcaktohen nga shorti.

Ekipet fituese të dy çifteve gjysmë-finaliste do të luajnë ndeshjen finale për të përcaktuar skuadrën fituese të Kupës së Shqipërisë U-17 dhe U-19

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-17 Gr A sezoni 2017-2018

Vllaznia-Porto 20.01.2018

Tirana-Shkëndija Tiranë 20.01.2018

Internacional-Partizani 20.01.2018

Laçi-Kukësi 20.01.2018

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-19  Gr A sezoni 2017-2018

Shkëndija Tiranë-Internacional 20.01.2018

Partizani-Porto 20.01.2018

Vllaznia-Akademia AAS 20.01.2018

Tirana-Akademia 20.01.2018

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-17  Gr B sezoni 2017-2018

Besa-Shkendija Durrës 21.01.2018

Flamurtari-A.F Dinamo 21.01.2018

Teuta-Luftëtari 21.01.2018

Dinamo-Skënderbeu 21.01.2018

Kupa e Shqipërisë për Moshat, U-19  Gr B sezoni 2017-2018

Shkëndija Durrës-Skënderbeu 21.08.2018

A.F Dinamo-Pogradeci 21.01.2018

Luftëtari-Teuta 21.01.2018

Flamurtari-Dinamo 21.01.2018

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Roma kërkon 50 mln euro dhe një lojtar për boshnjakun dhe Emerson

Dzeko pranon ofertën e Chelsea-t, e bindi...

22 Janar 2018 19:22

Raportet në Itali sugjerojnë se sulmuesi Edin Dzeko ka rënë dakord me një kontratë me Chelsea-n në vlerë prej 8 milionë eurosh për sezon. Blutë po kërkojnë të nënshkruajnë përveç sulmuesit edhe me shokun e tij te verdhekuqtë Emerson Palmieri. Tani “Tuttomercatoweb” raporton se është arritur një marrëveshje për 50 milionë eurosh plus 10 milionë euro shpërblime për dy lojtarët.

“Tuttomercatoweb” beson se Dzeko ka pranuar për t’u realizuar ky operacion prej faktit se tani rroga e tij do të dyfishohet, nga 4.5 mln euro në vit në 8 mln euro. Përveç kësaj, mësohet se telefonata nga trajneri i Chelsea-t, Antonio Conte ishte vendimtar në bindjen e sulmuesit për t’i thënë “po” bluve. Të dyja klubet aktualisht janë duke punuar detajet e fundit dhe shpresojnë të arrijnë një marrëveshje përfundimtare në orët e ardhshme. Gjithashtu Roma kërkon nga kampionët e Anglisë përveç të tjerash edhe sulmuesin Batshuayi me huazim për gjashtë muaj. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
EDS e paralajmëroi dje lëvizjen

Luftëtari largon mbrojtësin vlonjat

22 Janar 2018 19:11

Klubi gjirokastrit ishte i mbushur mbi kapacitetin që duhet dhe në këtë mënyrë ka vendosur që të bëjë disa largime. Përpos huazimeve, apo ndërprerjeve të kontratave në fillim të muajit janar, sot ka shkëputur kontratën me një tjetër lojtar.

EDS e publikoi dje lajmin se Valdo Zeqaj do të ndryshonte ambient në ditët e ardhshme, teksa sot klubi bluzi ka konfirmuar ndërprerjen e marrëdhënieve mes palëve. Qendërmbrojtësi vlonjat nga dita e sotme është i lirë për të vazhduar kontratën në një klub tjetër.

Njoftimin e ka dhënë zyra e shtypit të Luftëtarit, e cila ka njoftuar se nga sot Zeqaj nuk është më pjesë e skuadrës. Ai u afrua gjatë merkatos së verës, por nuk arriti që të kapë vendin si titullar në formacionin e trajnerit uruguaian që u largua, por edhe të Hasan Likës. E ardhmja e Zeqajt pritet të jetë Superiorja, por nuk kanë munguar kërkesat edhe nga klube të së Parës. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Turqit të papërmbajtshëm në merkato

“Çmendet” Galatasaray, kërkon lojtarin e West Ham

22 Janar 2018 18:54

Ardhja e Fatih Terim në krye të Galatasaray, normalisht që ka sinjalizuar një merkato të fuqishme për të arritur objektivat e gjigantit turk. Në merkaton e janarit kërkesat janë të shumta, saqë arrijnë deri në Angli, në Premier Legue.

Ganezi i West Ham United është vënë në shënjestrën e Terim, i cili e do mesfushorin e majtë në radhët e Galatasaray. Andre Ayew ka kontratë me londinezët deri në përfundimin e sezonit 2018-2019. Praktikisht edhe një vit e gjysmë.

Por, turqit e kanë kërkuar me ngulm, teksa pritet që të arrihet marrëveshja e huazimit brenda këtij muaji. Në tavolinë verdhekuqtë e Stambollit kanë ofruar edhe blerjen e mesfushorit në fund të këtij sezoni, gjithnjë në rast se bind trajnerin. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment
Çështja shkon te Dhoma Kombëtare e Zgjidhjes së Konflikteve në FSHF

Ekskluzive/ Bylis në telashe me mesfushorin

22 Janar 2018 18:25

Ballshiotët këtë vit si asnjëherë tjetër, vetëm të larguar zyrtarisht dhe lojtarë që duan të largohen në ditët në vijim. Pas ikjes së dy vëllezërve Fejzaj dhe sulmuesit kamernuas Nteppe, në stërvitje prej ditësh nuk shihen dy vëllezërit Vatnikaj, ndërsa sot zyrtarisht ka kërkuar largimin mesfushori Vesel Limaj.

EDS zbulon zyrtarisht kërkesën e mesfushorit 21-vjeçar në Dhomën Kombëtare të Zgjidhjes së konflikteve pranë FSHF-së, i cili ka kërkuar që të largohet nga ballshiotët dhe prishjen e njëanshme të kontratës.

Në bazë të faksimiles së mëposhtme vërtetohet se ai nuk do të bëjë kthim pas, pra të riveshë fanellën e mallakastriotëve për pjesën e mbetur të kontratës. Mesfushori ka dalë nga akademia e Hamburgut në Gjermani dhe para se të transferohej në Shqipëri, ai ka veshur fanellën e Horn në Ligën e Parë në Austri.

Në muajin gusht ai kaloi provën te ballshiotët dhe ka firmosur kontratë 2-vjeçare, pra deri më 31 maj 2019. Por, Limaj tashmë ka marrë tjetër vendim për karrierën e tij. Megjithatë, do të jetë DHZK-ja që do të japë përgjigjen përfundimtare për këtë çështje. /EDS/

Jeni i lutur të hyni në llogari që të lini një koment