MotoGP/ Gara në vendin e panjohur

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
12 Shkurt 2018 13:09
Çmimi i Madh i Tailandës

Shtet i ri, kulturë e re, sfidë e re... por janë të njëjtët, 24 pilotët e pabesueshëm që do të zbresin në pistë. Është koha për cirkuitin Chang International në Buriram që do të debutojë në MotoGP. Tre ditë teste për pilotët që do të tregojnë aftësitë e tyre para garës zyrtare që do të zhvillohet në Tetor në Çmimin e MadhPTT Thailand.

Atëherë ku ndodhet Buriram? Rreth 5 orë nga Bangkoku, në verilindje të Tailandës. Pistë është 4.6 km e gjatë, e ndërtuar në vitin 2014, deri më sot është testuar në garat WorldSBK me pesë kthesa djathtas dhe shtatë në të majtë. Kjo do të thotë se është e kundërta e Sepang, aty ku Jorge Lorenzo me Ducati vendosi rekordin e shpejtësisë duke përshkruar pistën për një kohë që askush nuk e kishte arritur më parë. Dhe, ka një seri të dhënash që mund të caktohen rekorde. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike