MotoGP| Sytë te Rossi, Yamaha shpreson shumë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
16 Maj 2018 17:04
Ja çfarë shpreson piloti

Valentino Rossi dhe Yamaha shpresojnë që të kenë gjetur rrugën e duhur për t’ia dalë mbanë, pas vështirësive, mbi të gjitha me temperaturën e asfaltit, që u zbuluan në Jerez. Në vigjilje të garës për Çmimin e Madh të Francës që do të zhvillohet në Le Mans, “Doktori” beson: “Jam i lumtur që Çmimi i Madh i Francës do të jetë gara jonë e ardhës”.

“Në letër duhet të jemi të shpejtë, duke parë që këtu kemi bërë përherë mirë. Shoh që situata e momentit nuk është e lehtë, kundërshtarët tanë janë të fortë dhe duhet të shohim se sa potencial mund të çojmë në pistë. Por, pres që të jem pak më shumë konkurrues në respekt të garave të fundit. Do të jetë interesante që të kuptoj se sa. Një gjë është e qartë: Unë dhe skuderia ime do të japim maksimumin si përherë për të pasur një fundjavë dhe një garë nga më të mirat e mundshme”, ka thënë piloti i Yamaha-s. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike