MotoGP/ Te Yamaha janë të bindur se do të bëjnë më mirë

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
13 Mars 2018 20:27
Flet drejtori i ekipit

Pak ditë para nisjes së sezonit të ri të MotoGP në Katar, drejtori i ekipit Yamaha, Lin Jarvis merr në konsideratë situatën, pikërisht pak ditë para testeve të fundit para nisjes së kampionatit. Ka disa probleme për t’u zgjidhur ka thënë menaxheri i Yamaha-s në një intervistë për Sky Sport. Por, përmirësimet e mëdha janë bërë, mbi të gjitha për të riparë motorin, telaion dhe ndjeshmërinë e pilotëve me motorin në kushte lagështie.

Duke parë rënien e performancës gjatë sezonit të shkuar, menaxheri ka deklaruar se: “po heton shkaqet e hetimeve për të gjetur diferencat e performancës dhe kushteve të ndryshme. Sigurisht, mungesa e grip dhe nxehtësia ekstreme janë çështjet kryesore”.

Më pas ka siguruar se Rossi dhe Vinales do të nisin “kampionatin në një garë që do të nisë në Katar, ku do të jenë të bindur pas testeve të fundit për të bërë më mirë”.

Sa i përket Honda-s dhe Ducati-t, dy skuderitë super-favorite, Jarvis shton se “të dyja kanë ecuri shumë konstante në të gjitha kushtet dhe kjo është e provuar. Dovizioso ka qenë shumë i shpejtë në të gjithë testet, ndërsa Marquez ka qenë piloti i cili është përmirësuar. E dimë që na pret shumë punë, por besojmë te kapaciteti i inxhinierëve tanë”.  /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike