Mourinho do yllin e Arsenal: Është fenomenal

Mourinho do yllin e Arsenal: Është fenomenal

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, insiston se është e vështirë që të kthesh një shans për të firmosur me lojtari si Alexis Sanchez kur ata janë të vlefshëm në janar. United kanë bërë një ofertë të majme për të mundur rivalët e Manchester City për të marrë firmën e Sanchez.

Ai thotë: “Janë disa lojtarë në botë që nëse ke shansin të firmosësh me ta në janar, mars apo korrik, ju duhet ta provoni me ta, por në lidhje me Alexis Sanchez nuk mund të them asnjë fjalë”.

“E vetmja fjalë që mund të them është se ai është fenomenal si lojtar, është pjesë e Arsenal dhe ndjej se nuk duhet të them më shumë se kaq”.

City kupton se duhet të ofrojë 20 milionë paund për Sanchez, por United është afër lojtarit të Arsenal për 35 milionë paund. Mourinho është i përgatitur më mirë se City duke i ofruar lojtarit 250 mijë paund në javë. /EDS/