Mourinho emĂ«ron Maguiren si lojtarin e ndeshjes, United – Chelsea

11 Gusht 2019

Jose Mourinho ka thënë se Harry Maguire e meriton çmimin e lojtarit të ndeshjes pas performancës në fitoren 4-0 të Manchester United ndaj Chelseat.

Djajtë e Kuq e fituan përballjen ndaj The Blues në Old Trafford, derisa trajneri portugez e analizoi më pas ndeshjen në Sky Sports.

Me dy golat e shënuar nga Marcus Rashford, Anthony Martialit dhe Daniel James, Unitedi e filloi sezonin 2019/20 me fitore.

Harry Maguire (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

“Mendoj se ai (Maguire) e meritoi plotĂ«sisht çmimin e lojtarit tĂ« ndeshjes. Ishte solid si njĂ« shkĂ«mb, dhe siç e dimĂ«, ai Ă«shtĂ« shumĂ« i rĂ«ndĂ«sishĂ«m pĂ«r ekipin”, ka thĂ«nĂ« Mourinho.

Lexo po ashtu: Maguire: Duhet ta bëjmë Old Traffordin një kështjellë

“Jo vetĂ«m tĂ« kesh atĂ« njohuri taktike, duhet tĂ« kesh personalitet, atĂ« sens tĂ« lexuarit tĂ« lojĂ«s, tĂ« qenit vigjilent gjatĂ« gjithĂ« kohĂ«s, tĂ« keni besim pĂ«r tĂ« luajtur. Ai ishte fantastik, absolutisht i merituar (njeri i ndeshjes)”, ka shtuar mĂ« tej portugezi.

Unitedi i është bashkuar skuadrave si, Manchester City, Liverpool, Arsenal dhe Tottenham Hotspur, që fituan tri pikët e para, derisa në xhiron e dytë do të përballen me Wolverhampton Wanderers në udhëtim. /Telegrafi/

www.telegrafi.com