Muller zbulon një detaj nga ndeshja me Barcelonën: Ata dolën 10 minuta pas nesh në nxehje, ishin të qetë

29 Gusht 2020

Bayer Munich e ka fituar Ligën e Kampionëve këtë edicion për herë të gjashtë në histori, por ajo që mbetet në mendjen e tifozëve do të jetë gjithmonë fitorja e bujshme 8-2 ndaj Barcelonës në çerekfinale.

Kjo humbje ka prishur atmosferën te Barcelona, ku Lionel Messi ka kërkuar largimin nga skuadra dhe çështja është ende pezull.

Mesfushori gjerman, Thomas Muller, në një intervistë të dhënë për mediat bavareze, ka treguar se e kishte ndjerë suksesin para ndeshjes, kur i kishte futbollistët e Barcelonës shumë të qetë.

Thomas Mueller (Photo by Rafael Marchante/Pool via Getty Images)

“Ata dolën në nxehje 10 minuta pas nesh dhe ishin shumë të qetë. Ndoshta nuk ishte ky faktori që ndikoi në rezultat, por është një tregues i qartë i dëshirës që ne kishim për të bërë mirë atë mbrëmje”.

“Më pas për pjesën tjetër kishte menduar trajneri ynë Hansi Flick, që kishte studiuar ndeshjen në perfeksion”, ka thënë Muller.

Festa e FC Bayern Munich (Foto: Rafael Marchante/Pool via Getty Images)

Pikërisht gjermani shënoi dy herë atë mbrëmje. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Shfaq statistikat COVID-19

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com

ulaş utku bozdoğan
ulaş utku bozdoğan astrolog
ulaş utku bozdoğan