Myrto Uzuni surprizon Kryeministrin Edi Rama me fanellën e kampionit

07 Qershor 2021

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Hungari. Nga kjo, sulmuesi shqiptar që luan në kampionatin e këtij vendi, Myrto Uzuni, përfitoi dhe i dhuroi një fanellë me numrin e vet 77, me ngjyrat e ekipit Ferencvaros.

Uzuni duhej të ishte me ekipin kombëtar, por një dëmtim e ka lënë jashtë për dy miqësoret e qershorit. Sulmuesi kuqezi u shpall kampion në Hungari dhe tashmë është bërë lojtari më i shtrenjtë në këtë kampionat. Rama e falënderoi me këto rreshta në Fazebook:

“NĂ« Budapest me kĂ«tĂ« shqipon qĂ« guxoi t’i bĂ«nte gol Juves nĂ« Champions, po qĂ« qenka njĂ« flori djalĂ«, pĂ«rveçse golashĂ«nuesi mĂ« i mirĂ« i kampionĂ«ve tĂ« HungarisĂ«.”

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com

ulaƟ utku bozdoğan
ulaƟ utku bozdoğan astrolog
ulaƟ utku bozdoğan