NBA play-off/ Indiana mposht Cleveland, Jazz bie në Oklahoma

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
16 Prill 2018 15:43
Ndeshje për t'u mbajtur mend gjatë për LeBron James

Cleveland-Indiana 80-98 - Indiana la që të kuptohej se këtë herë turi i parë nuk do të jetë i lehtë për Cleveland. Pacers u mbështetën në lojën e një super Victor Oladipo dhe dominuan Cavaliers-at, duke i shkaktuar humbjen e parë në karrierë LeBron James-it në sfidën e parë të raundit “play-off”.

“Mbreti” James, ndër të tjera, ndërpret serinë e 21 sukseseve radhazi në turin e parë. Humbja e fundit, faktikisht, i takonte periudhës së largët të majit të vitit 2012, kur Knicks fitonin në garaën e katërt në Majemi “Big Three”. Mbrojtje agresive dhe e disiplinuar, sulmi që kalon në Olapido është në një dozë të mirë te Cavs.

Oklahoma City Thunder-Utah Jazz 116-108 – “One of thoshe nights” thonë nga ana tjetër e oqeanit. Një nga ato netë. Për Paul George, monstruoz me 36 pikët me tetë tripleta dhe zotërues i 65% të fushës, por edhe për Russel Westbrook dhe të gjithë Oklahoma City Thunder, që fituan ndeshjen e parë kundër Utah, duke i dërguar një mesazh të qartë Western Conference: jemi edhe ne.

Jazz iu shkon merita sepse nuk u dorëzuan deri në fund, pasi provuan në çdo mënyrë që të afroheshin. Donovan Mitchell, në pjesën e parë të play-off, realizoi 27 pikë dhe 10 gjuajtje. /EDS/

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike