"Nëse Neuer nuk luan në Botëror, Löw nuk e ka problem"

Ti mund ta lexosh kete ne 1 min.
27 Dhjetor 2017 16:32
Deklarata e guximshme vjen nga një trajner legjendar

Ottmar Hitzfeld nuk sheh ndonjë alarm te dëmtimi i portierit Manuel Neuer. Kapiteni i Bayern-it po rikuperohet pas operacionit në kockën metatarsale të këmbës dhe pritet të rikthehet në fushë në mars.

Në qershor do të nisë Botërori i Rusisë dhe ndoshta Neuer nuk do të jetë në kulmin e formës, por ish-trajneri ka një mendim mjaft interesant. "Kjo nuk do ta shqetësojë trajnerin Jogi Löw. Ne kemi plot alternativa", - është shprehur "Gjenerali".

"Nëse Neuer nuk do t'ia dalë për të luajtur në Rusi, sigurisht që nuk do t'i gjejmë dot një zëvendësues me aftësitë e tij, sepse ai është portieri më i mirë në botë. Gjithsesi, Marc-André ter Stegen nuk ka pse fshihet pas tij. Ai është mjaft i mirë", - ka shtuar ish-trajneri i kombëtares së Zvicrës.

Nëse Hitzfeld thotë se dëmtimi i gjigantit Neuer nuk është ndonjë problem i madh, ndoshta duhet të nisim ta marrim të mirëqenë. Deri tani kjo është konsideruar si diçka tragjike.

Kërkesa për kod të ri
Ne ju kemi dërguar një link për të ndërruar kodin. Ju lutem kontrolloni postën tuaj elektronike