Neymar mund të huazohet te Barcelona

20 Gusht 2019

PSG po inkurajon Barcelonën të marrë seriozisht nënshkrimin e Neymarit.

NjĂ« burim i nivelit tĂ« lartĂ« tĂ« klubit francez i ka thĂ«nĂ« L’Equipe se kampioni i Ligue 1 janĂ« tĂ« pĂ«rgatitur tĂ« shesin kapitenin e Brazilit para se tĂ« mbyllet afati kalimtar tĂ« verĂ«s.

Dhe del se presidenti i Barcës, Josep Maria Bartomeu është i gatshëm të krijojë një marrëveshje në formë të huazimit me mundësi të blerjes.

“Ne jemi tĂ« hapur, por qĂ«llimi nuk Ă«shtĂ« tĂ« arrijmĂ« njĂ« marrĂ«veshje, por tĂ« plotĂ«sojmĂ« kushtet e kĂ«rkuara financiare”, tha zyrtari i klubit tĂ« Ligue 1.

“Ne kĂ«tĂ« gjĂ« ia konfirmuam natĂ«n e kaluar. Shuma nuk u zbulua. ËshtĂ« njĂ« formulĂ« qĂ« nuk pĂ«rjashtohet plotĂ«sisht nĂ« Paris, por do tĂ« duhej tĂ« bĂ«hej nĂ« kushte tĂ« caktuara”, ka pohuar burimi pĂ«r gazetĂ«n e FrancĂ«s.

Ndryshe, Neymar para dy vjetëve kishte braktisur skuadrën e Barcelonës për 222 milionë euro dhe u transferua te PSG-ja. /Telegrafi/

www.telegrafi.com