Neymar sërish tregohet vendimtar, PSG mposht Lyonin

22 Shtator 2019

Paris Saint-Germaini ka regjistruar fitore minimale (1-0) si mysafir i Lyonit në Groupama Stadium, në ndeshjen e javës së gjashtë në kampionatin francez.

Fraksioni i parë i lojës nuk dhuroi shumë raste shënimi, prandaj skuadrat shkuan në pushim me rezultatin e fillimit të ndeshjes. Rastin më të mirë në këtë pjesë e pati Neymar në minutën e 23-të, por nuk e shfrytëzoi.

📾

Scores still level in Lyon but the boys are still pushing for that opener 👊#OLPSG pic.twitter.com/yPz4hOb8Hv

— Paris Saint-Germain (@PSG_English) September 22, 2019

Në gjysmën e dytë, ishte Angel Di Maria lojtari që u tregua i rrezikshëm, mirëpo goditja e tij përfundoi mbi portë.

PĂ«r fitoren e mysafirĂ«ve u kujdes Neymar, i cili shfrytĂ«zoi angazhimin e Di Marias dhe e mposhti portierin Anthony Lopes (87′).

Kjo ishte fitorja e pestë e Paris Saint-Germainit nga gjashtë ndeshje të zhvilluara (ku numëron edhe një humbje) dhe është në krye të Ligue 1 me 15 pikë.

Për Lyonin ishte humbja e dytë, ndërsa ka regjistruar edhe dy barazime dhe dy humbje duke arkëtuar tetë pikë. /Telegrafi/

Neymar does it again đŸ’Ș

2 games, 2 goals, 6 pts won 👊pic.twitter.com/Hilhy12oOK

— VBET News (@VBETnews) September 22, 2019

Neymar with the beautiful touch & goal! đŸ€©đŸ‡§đŸ‡·pic.twitter.com/ZCb75RQ8i5

— Njr đŸ‡§đŸ‡· (@Njr10Craque) September 22, 2019

www.telegrafi.com