Neymari e dëshiron Coutinhon te PSG

15 Maj 2019

Ylli brazilian, Neymar, u ka kërkuar drejtuesve të Paris Saint-Germainin që ta blejnë Philippe Coutinhon.

Sulmuesi 27-vjeçar po mundohet ta bindë kampionin francez ta transferojë bashkëkombësin e tij, i cili luan te Barcelona.

Lexo po ashtu: TĂ« gjitha lajmet nga Philippe Coutinho

Gazeta spanjolle, Sport, raporton qĂ« Neymar ka biseduar me pronarin Nasser Al Khelaifi, tĂ« cilit i ka kĂ«rkuar t’ia sjellĂ« nĂ« skuadĂ«r brazilianin tjetĂ«r.

Neymar dhe Coutinho janë miq të mirë në kombëtaren e Brazilit, prandaj ai dëshiron që ta ketë edhe në skuadër yllin e Barcelonës.

Coutinho nuk ka më vend në skuadrën e Ernesto Valverdes dhe duket se largimi tij është i pashmangshëm nga Blaugranët.

www.telegrafi.com