Neymari nuk është shënjestra kryesore e Barcelonës

25 Maj 2020

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Neymar, është në listën e dëshirave të Barcelonës, mirëpo ai nuk është prioritet i drejtorëve të klubit.

Dy shënjestrat kryesore të katalunasve për afatin e ardhshëm kalimtar janë Lautaro Martinez dhe Miralem Pjanic.

Duket se do të jetë e pamundur që klubi spanjoll të mund të paguajë transferimin e të tre lojtarëve të lartpërmendur, prandaj braziliani është lënë si alternativë.

(Foto: UEFA – Handout/UEFA via Getty Images/Guliver)

Neymar, i cili u largua nga Camp Nou në vitin 2017, është lidhur vazhdimisht me një rikthim te Barca dhe ai gjithmonë ka qenë i hapur për një gjë të tillë.

Lexo po ashtu: Setien nxit dyshimet për rikthimin e Neymarit te Barcelona: Lojtar i jashtëzakonshëm, do të doja ta stërvitja

Sidoqoftë, shefat e klubit i duan në radhë të parë sulmuesin e Interit si partner të Lionel Messit në fazën ofensive dhe yllin e Juventusit për mesfushën. /Telegrafi/

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com