Nga 1 mln euro për spitalet në Barcelonë, Messi e Guardiola kampionë edhe jashtë fushës

25 Mars 2020

Kampionë në fushë, por edhe jashtë saj. Lionel Messi dhe Pep Guardiola janë dy prej njerëzve më të paguar në botën e futbollit, ndërsa sipas mënyrës së tyre kanë dashur të ndihmojnë luftën kundër Coronavirus, që në Spanjë është bërë dramatike dhe ka shkaktuar shumë viktima.

Gettyimages 143924530

Ylli argjentinas ka dhuruar 1 milion euro një prej spitaleve të Barcelonës dhe një tjetri në Argjentinë. Edhe Pep Guardiola nuk është kursyer. Trajneri i Manchester City, gjithashtu ka dhuruar 1 milion euro për fonacionin “Àngel Soler Daniel” në Barcelonë. Këto para do të shpenzohen për blerjen e mjeteve të nevojshme sanitare dhe mbrojtëse për mjekët dhe infermirët spanjollë.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.Grupi Balkanweb
www.balkanweb.com