Nga kapiten në ultras – Andrea Raggi nuk e harron Monacon dhe në çdo ndeshje është në shkallë për ta përkrahur ekipin

16 Janar 2020

Andrea Raggi, megjithëse e mbylli karrierën me klubin e Monacos, ai vazhdon të mbetet i lidhur me klubin.

Pasi disa vitesh si kapiten, ai tani është kthyer në një tifoz, ku nuk mungon në shkallët e stadiumit, siç bëri edhe në ndeshje ndaj PSG-së.

Paris Saint-Germain e mposhti Monaco me rezultat 4-1 në shtëpi.

? Andrea #Raggi dans le pesage avec les @ULTRASMONACO94.
?? #UnoDiNoi
⚽️ #ASMPSG pic.twitter.com/OiuOvwSy2G

— Lorenzo ?? (@NotoriousMunegu) January 15, 2020

Për të mbështetur Monacon gjatë ndeshjes me parisienët ishte edhe  Andrea Raggi, i kthyer në një ultas.

Ai nuk u ndal duke bërtitur së bashku me tifozët e tjerë të Monacos.

Mbrojtësi italian nuk e harron Monacon duke treguar edhe një herë se është i lidhur fort me klubin edhe pse kësaj radhe lojtarët aktual e dëshpëruan me humbje. /Telegrafi/

www.telegrafi.com