Një familje nga Katari ka bërë ofertë prej 560 milionë eurosh për ta blerë Napolin

13 Nëntor 2019

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, duhet ta shqyrtojë një ofertë për shitjen e klubit ose të vazhdojë ta drejtojë atë, me gjithë protestat e tifozëve dhe grevat e lojtarëve – bënë të ditur një avokat italian.

Sportsmail ka mësuar se familja Al-Thani nga Katari ka bërë një ofertë në vlerë prej 560 milionë eurosh për ta blerë klubin italian.

Situata te Napoli është bërë e keqe së fundmi saqë lojtarët po angazhojnë truproja për shkak të prishje së raporteve të kryesisë së klubit me një pjesë të tifozëve.

(Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Pas refuzimit të futbollistëve që të merrnin pjesë në një stërvitje të kërkuar nga De Laurentiis për ta ngritur formën, presidenti i ka kërcënuar se do t’ua ulë pagat për 25 për qind.

Angelo Pisani (i cili ka qenë avokat edhe i legjendës së Napolit, Diego Maradona) beson se presidenti e ka humbur interesimin për klubin dhe tash përballet me një vendim të madh – ta shesë Napolin dhe ta mbajë Barin (në Serie C) si klubin e vetëm italian.

“Duket sikur Aurelio e ka humbur dëshirën që të investojë te Napoli. De Laurentiis do të vendosë nëse do ta mbajë Napolin ose Barin”, ka thënë avokati. /Telegrafi/

www.telegrafi.com