Një lojtar i Barcelonës rezulton pozitiv me coronavirus

12 Gusht 2020

Barcelona ka konfirmuar se një lojtar ka rezultuar pozitiv në testin për coronavirus, para nisjes së klubit drejt Lisbonës për ndeshjen kundër Bayern Munichut.

Klubi spanjoll nuk e ka bërë të ditur identitetin e lojtarit, mirëpo ka treguar se nga nëntë lojtarët e testuar, njëri ka dalë pozitiv me COVID-19.

“Pas testeve PCR të bëra pasditen e të martës në një grup prej nëntë lojtarësh për shkak të fillimit të përgatitjeve parasezonale, njëri prej tyre ka rezultuar pozitiv për COVID-19”.

“Lojtari nuk ka simptoma, është në gjendje të mirë shëndetësore dhe është karantinuar në shtëpinë e tij”, thuhet në njoftimin e Barcës, ku bëhet e ditur se rastet e kontaktit do t’iu nënshtrohen testeve tjera.

Blaugranët e zhvillojnë ndeshjen çerekfinale të Ligës së Kampionëve kundër bavarezëve të premten, mirëpo nga klubi thonë se lojtari i infektuar nuk ka qenë në kontakt me skuadrën që do të luajë në Lisbonë. /Telegrafi/

One positive case of Covid-19 among the nine players starting the preseason. https://t.co/8wtNikt2mZ

— FC Barcelona (@FCBarcelona) August 12, 2020

Coronavirus – Statistikat

TotalKosova

Infektuar
Shëruar
Vdekur

Data credits CSSE at JHU

Trendi i Coronavirus-it në Kosovë

Data credits:corona-ks

Të gjitha lajmet rreth Coronavirus-it
www.telegrafi.com